Donfish.org: Рыбалка в Донбассе

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Donfish.org: Рыбалка в Донбассе » Борьба с браконьерством » Подводная охота в пресных водах. Уроды или падонки? (Продолжение №4)


Подводная охота в пресных водах. Уроды или падонки? (Продолжение №4)

Сообщений 1 страница 30 из 303

1

Неужели это мне не снится?  :jumping:

Голові Державного агентство рибного господарства України
Дронику В.С.
Україна, м. Київ, вул.. Артема, буд. 45-А тел. 486-62-43, dkrg@darg.gov.ua
 
  Що до заборони підводного полювання
у внутрішніх водоймах (річках, ставках,
лиманах, водосховищах та  Азовському морі)
           Шановний  Вікторе Сергійовичу!
Всеукраїнська громадська організація «Асоціація рибалок України» звертається до Вас, у зв’язку зі зростанням серед риболовів-любителів стурбованості, спричиненої поширенням в Україні підводного полювання, яке набуває загрозливих масштабів.
За минуло десятиріччя невпинно погіршується ситуація зі станом рибних ресурсів в України, насамперед у прісноводних водоймах. Внаслідок погіршення екологічного стану водойм, спричиненого техногенним впливом та браконьєрством, стрімко скорочуються рибні запаси наших водойм. До цього процесу долучається і підводне полювання, яке  в Україні вважається одним з дозволених видів любительського та спортивного рибальства.
В той же час, у країнах Європейського Співтовариства підводне полювання у внутрішніх прісноводних водоймах заборонено з огляду на жорстокість такого способу добування риби, його потенційну небезпечність для інших людей, які перебувають на водоймі. А в деяких странах передбачене кримінальне покарання за підводне полювання во внутрушніх водоймах. Зокрема в Німечині за нього передбаченно покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Жодна з європейських країн не може дозволити собі таку розкіш, як це криваве хобі в результаті якого доведеться, щоб встановити після нього чисельність рибіх зграй у річках і озерах вкласти шалені кошти зіставні з бюджетами держав. Однією з головних причин заборони даного способу добування риби є обмеженість природних ресурсів в умовах густонаселених територій та нерівність умов, в яких перебувають підводний мисливець і риба,  в тому числі пов’язаних з циклами життєвої активності риби.
Першими жертвами підводного мисливця, як правило, стають найбільш крупні особини – маточне поголів’я, що має найбільшу репродуктивну цінність. Одним з улюблених об’єктів підводного полювання в річках став сом. Це вже негативно позначилось на чисельності популяції цієї великої річкової риби, яка стає дедалі рідкіснішою. Така ж невтішна ситуація й з іншими видами прісноводних риб (щука, судак, сазан, лящ тощо). В той же час, на тлі катастрофічного зменшення рибних запасів, в першу чергу в прісноводних водоймах, популярність підводного полювання в Україні зростає,  пропагується і рекламується.
З метою мінімізації шкідливих наслідків для рибних ресурсів прісноводних водойм та Азовського моря, Асоціація рибалок України вбачає за необхідне запровадити обмеження на здійснення підводного полювання. Відносини у сфері здійснення даного виду любительського та спортивного рибальства слід врегулювати з дотриманням умов цивілізованого та раціонального природокористування. Для цього доцільно запровадити правила здійснення підводного полювання на риб, визначити умови придбання зброї для підводного полювання, запровадити реєстрацію та облік осіб, які стали власниками такої зброї.
При цьому, погоджуючись із думкою науковців, Асоціація рибалок України вважає, що підводне полювання в Україні може здійснюватись лише на озерах і ставках, наданих в оренду для риборозведення, та ділянках Чорного моря за межами населених пунктів, рекреаційних і культурно-оздоровчих зон.
Ці заходи сприятимуть збереженню та відновленню рибних ресурсів у прісноводних водоймах та Азовському морі. Запровадження обмежень на підводне полювання та врегулювання порядку його здійснення дозволить зняти соціальну напругу серед мільйонів риболовів-любителів в Україні, сприятиме цивілізованому і раціональному використанню природних ресурсів та вихованню в громадян бережливого ставлення до природи в цілому.
Водночас слід зазначити, що запровадження заборони підводного полювання на прісноводних водоймах та Азовському морі сприятиме розвитку господарств, що здійснюють риборозведення для організації любительського і спортивного рибальства, орієнтованого на задоволення потреб підводного полювання. Це в свою чергу збільшить податкові надходження до державного та місцевих бюджетів, сприятиме створенню нових робочих місць у рибопромисловій галузі економіки.
Якої шкоди завдає підводне полювання на внутрішніх водоймах країни:
          - на нашу думку підводне полювання завдає непоправної шкоди внутрішнім водоймам, а саме: риба перебуває з мисливцем в нерівних умовах, оскільки в той час коли вода стає прозорою (відмирають водорості), що є для мисливців ідеальним часом, риба скачується на зимувальні ями, а ранньою весною, поки ще рослинність у водоймах на з'явилася, вагітна риба збирається в великі стада готуючись до нересту. У цей період риба є легкою здобиччю, тому що майже не на що не звертає увагу, почуття небезпеки у неї в ці періоди притуплені, чи відсутні зовсім. У літні ж періоди, коли вода не прозора, цвете, обмежена видимість, здається сама природа захищає мутністю води риб'ячі зграї, але й риби в цей період «розбрелися», і ведуть або одиночний, або живуть невеликими зграйками, що не дає підводним мисливцям масово знищувати рибу;
          - так само через малі обсяги в наших внутрішніх водоймах у риби обмежені шляхи до втечі від підводних мисливців;
          - підводне полювання винищує маточне поголів'я, яке могло б дати навесні мільйонне потомство. Це дуже позначається на загальній популяції риб'ячих зграй внутрішніх водойм. Адже не поодинокі випадки, коли підводними мисливцями знищувалися повністю ставки, озера.
          - контролювати обсяги вилову підводних мисливців вельми проблематично, так як вони ніколи не виходять на берег з усім своїм уловом, залишаючи його на кукані у воді. До того ж у нас просто не існує ні підводної екологічної інспекції, ні підводної рибоохорони. В основному всі великі судаки, щуки і особливо соми в ресторанах - від підводних мисливців. Це бізнес, точно такий же як і браконьєрство за допомогою мереж, драчів, електровудки;
          - у літній період, коли вода через цвітіння не прозора і в ній обмежена видимість, то полюючи поруч з відпочиваючими і не розібравшись у промайнулій тіні, можливо поранити гарпуном людей (такі випадки неодноразові). Підводні пневматичні рушниці мають велику силу, пробиваючи 30мм дошку наскрізь. Тому необхідно, щоб даний вид кровожерливого «хоббі» ліцензувався. А придбання підводних рушниць відбувалося  так само, як і купівля вогнепальної мисливської зброї;
          - що важливо: прісноводна риба дуже схильна до коливань атмосферного тиску. Дуже часто в наших річках через перепади тиску риба просто «стоїть», у неї немає сил рухатися. У ці періоди (безліч підводних зйомок цього свідчать) «стоячу» рибу можна хоч «вилкою» колоти, хоч руками в садок збирати. У цей період полювання взагалі виглядає, як варварство і невиправдане вбивство
          - що особливо важливо, так це, те, що на сьогодні фактично неможливо здійснити ефективний контроль за підводними мисливцями. Немає жодної державної природоохоронної структури, яка могла б здійснити цей контроль.
Також норми викладені в абзаці 4 статті 10 проекту «Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства» говорять що: «Підводне полювання здійснюється за посвідченнями підводного мисливця, …», це формулювання   було внесено до Правил любительського і спортивного рибальства, згідно з п. 8 наказу Мінагрополітики України від 01.08.2001 № 229 «Про внесення змін і доповнень до Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства»(зареєстр. Мін'юстом України від 14.09.2001 № 819/6010).
За цей час не було затверджено зразок посвідчення підводного мисливця, порядок його видачі та не створено державну установу (організацію) як б мала займатися цим питанням. Підводне полювання повинно здійснюватися з дотриманням вимог Правил любительського та спортивного рибальства, Законом України не передбачено державну установу (організацію), яка готує підводних мисливців та видає їм єдині посвідчення, а єдиний зразок посвідчення підводного мисливця не встановлено. Цим визнано, що реалізація положення абзацу 4 п. 4.3 є неможливим, а підводне полювання без посвідчення забороненим.
На офіційному веб-сайті Головного управління охорони водних біоресурсів у м. Києві, у жовтня 2011 р. оприлюднена стаття «Підводне полювання: що необхідно знати мисливцю?» http://main.golovrubvod.kiev.ua/index.p … ;Itemid=84 в якій зазначено: «Відсутність посвідчення підводного мисливця, при здійсненні лову,  відповідно до ч.3 статті 85 Кодексу України про Адміністративні правопорушення згідно кваліфікується як порушення Правил рибальства, і тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян  від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Вказана стаття фактично є методичним посібником для працівників територіальних органів рибоохорони, виконувати вимоги якої вони зобов’язані.
Якщо рибний ресурс ДЕРЖАВНИЙ, то і підхід до його захисту повинен бути державний. Без побудови чіткого контролю не можна навіть гепатетіческі розглядати можливість виділення ділянок акваторії навіть на Чорному морі для підводного полювання. Інакше безконтрольність і безобліковість цього виду хобі може призвести до негативних, а деколи і необоротних наслідків для навколишнього середовища. А так само може стати потенційно небезпечною для громадян відпочиваючих на море.
Науковці стверджують, що при підводному полюванні відбувається селективне вилучення найбільших риб – маточного поголів’я, що формує репродуктивне ядро популяції. При цьому порушується вікова структура популяцій, яка у великих за розміром риб формується десятиліттями. Через винищення плідників і порушення нерестових стад щорічно тільки у відносно невеликій водоймі недораховуються сотен мільйонів мальків. Виходячи із цієї цифри, можна підрахувати той збиток, який наносять підводні мисливці природним ресурсам України. Більше того, добре відомо, що часто в результаті підводного полювання відбувається не просте порушення структури популяції, а її повне знищення.
          Наша мета - ЗАБОРОНИТИ підводне полювання у внутрішніх водоймах (річках, озерах, ставках, лиманах, Азовському морі). Дозволити цей вид «хобі» тільки на виділених для цієї мети ділянках акваторії Чорного моря далеко від населених пунктів і відпочинку людей. Так само дозволити підводне полювання на орендованих або приватних водоймах зі стовідсотковими вселенцями (тобто взяв озеро зарибив його, відстрелив, знову зарибив ...)
У Європі немає підводного полювання на внутрішніх водоймах. Якщо немає в деяких європейських країнах її прямої заборони, то тільки з тієї причини, що в голову європейцеві не може прийти взяти пневматичну рушницю і йти полювати на річку. У багатьох країнах за підводне полювання в внутрішніх водоймах дуже серйозні покарання. Не на всіх морях дозволена підводне полювання. На океанах для неї виділені ділянки акваторій. Але ніде по світу немає хаотичного, дикого підводного полювання. Якщо воно дозволено, то з обов'язковою умовою покупки Ліцензії, і щоб вас супроводжував місцевий єгер, який і несе основну відповідальність, за місце проведення полювання,
Щиро сподіваємося на те, що разом з Вами припинимо варварське знищення  риби підводними мисливцями. Не розуміємо, як люди, які знищують основу популяції рибіх зграй можуть говорити про любов до природи, виставляючи на показ поодинокі свої заходи з зариблення водойм та прибирання річки від побутового сміття. Двома руками підтримуємо всі заходи несуть добро водойм. Але навіщо після них розстрілювали річку?Якщо рибалки пропагують принцип "Спіймав! Відпусти!", То для підводного полювання ці цивілізовані норми не прийнятні, тому що не може існувати "Вбив! Відпусти!".
Ми за те, щоб підводники замість рушниць взяли в руки фотокамери. Ми гарантуємо, що відео та фото матеріали про захоплюючу вітчизняному підводному світі і його мешканців будемо розташовувати в риболовецьких журналах, а так само ініціювати їх розміщення на телебаченні.відстріл вирішуваних видів риби, та її кількість ...
Асоціація рибалок України висловлює готовність надати необхідну допомогу та взяти участь у розробці проектів відповідних нормативно-правових актів, сприяти залученню риболовів-любителів до громадського обговорення цих проектів, участі в інших заходах, спрямованих на захист та відновлення рибних ресурсів.
З  повагою,
Голова ВГО «Асоціація рибалок України»                         О.В. Чистяков

+4

2

Народ, будет ли с вашей стороны возражения, если Донецкая Федерация поддержит данное обращение о запрете пресной охоты?

+1

3

Фдуч написал(а):

Народ, будет ли с вашей стороны возражения

Возражений нет  :D

0

4

конечно надо запрещать... не думаю что найдется даже 1% рыболовов кто будет против запрета

0

5

Поддержим все без исключения :flag:
Вот давеча один "Дайвер" хвастался, при должности человек- ПрофКом, настрелял щук и галавликов в переплюйке шириной 2 метра, а второй, уже людына похылого вику, в той-же речушке острогой щук идущих на нерест набил, икряночки, говорит, харошие, морда у него, падлы, довольная :mad:  И вот в чём фишка, не вижу я между ними разницы, меж РЫБОЕДАМИ этими. И переубедить их мне не удаётся: первый утверждает что закон не нарушает, нырять можно везде и всегда :huh: , а второй- вообще не поверите, говорит, мол, детей у меня нет, вот и наследие оставлять некому- руки ему отрубать!

0

6

Я за! Поддерживаю. Еще бы законодательно уррегулировали "поймал - навали пиз***- спи спокойно бо Законом разрешено" - вообще красота - бы была!

Отредактировано MHC (2013-04-24 08:09:05)

0

7

Поддерживаю.

0

8

Лёд тронулся!!!  :cool:  Поддерживаю!!!  :flag:

0

9

Фдуч написал(а):

Народ, будет ли с вашей стороны возражения, если Донецкая Федерация поддержит данное обращение о запрете пресной охоты?

DIMASIKKr77 написал(а):

Лёд тронулся!!!    Поддерживаю!!!


+1  :flag:

0

10

+1

0

11

Napalm написал(а):

не думаю что найдется даже 1% рыболовов кто будет против запрета

Думаю,что было бы гораздо эффективнее,если бы хотя бы 1% рыболовов начал придерживаться "Правил любительского и спортивного рыболовства". Но это вряд-ли...

+1

12

Фдуч написал(а):

Народ, будет ли с вашей стороны возражения, если Донецкая Федерация поддержит данное обращение о запрете пресной охоты?


А в какой форме мы это сделаем?
Необходим какой то официальный документ на бланке федерации.....
Либо надо связатся с тем же Головою ВГО «Асоціація рибалок України»  О.В. Чистяковым, и согласовать как это правильно сделать...
Потому как плюсики это фигня....

0

13

Палыч написал(а):

А в какой форме мы это сделаем?

Я уже связывался.
Вот ответ:
Спасибо Вам за пропаганду цивилизованного природопользования. Отдельная благодарность за отданные силы в борьбе с подводной "пресной" охотой. Согласен с Вами полностью - это варварство и дикость расстрел рек подводными охотниками. Это больше похоже на "мясозаготовку" чем на хобби.

Писань о Запрете подводной охоты во внутренних водоемах нужно на имя голову Государственного Агентства рыбного хозяйства Дроника Виктора Сергеевича. 04053, Украина, г.Киев, ул. Артема, дом 45-А. Тел. 044 486-62-43, 044 486-01-48,  dkrg@darg.gov.ua
А так же можно направить Письмо в Ассоциацию рыболовов Украины - 03148, Украина, г. Киев, ул. Академика Королева, дом 2-А, офис 62.
Высылаю Вам Письмо-Обращение Ассоциации в адрес Агентства рыбного хозяйства.
Большая просьба к Вам, как к профессионалу высказать свою точку зрения, а так же все негативные последствия пресным водоемам от подводной охоты на них. Очень жду Вашего профессионального взгляда на этот вопрос. Когда будет Круглый Стол за которым общественность и чиновники будут принимать окончательное решение по запрету подводной охоты во внутренних водоемах, я Вас обязательно приглашу, чтобы имели возможность высказать свое мнение.

Отредактировано Фдуч (2013-04-24 15:57:24)

0

14

Фдуч написал(а):

Я уже связывался.


Будет достаточно если на бланке федерации просто распечатаем

Фдуч написал(а):

Письмо-Обращение Ассоциации в адрес Агентства рыбного хозяйства


или будет правильно еще и собрать подписи под этим письмом...?

0

15

Фдуч написал(а):

Народ, будет ли с вашей стороны возражения, если Донецкая Федерация поддержит данное обращение о запрете пресной охоты?

Возражений нет, подвохи это зло. Но к сожалению подвохам это не понравится, поэтому можно им разрешить охотится на лба в специально отведенных водоемах.

0

16

Garry написал(а):

подвохи это зло

Зло-браконьеры,а подвохи мало чем(разве  что инструментарием) отличаются от рыболовов ( живем по одним Правилам ).

P.S. Впрочем,лично я-чисто эмоционально-не переношу подвохов "на дух".  :D

0

17

ИНЕ написал(а):

Зло-браконьеры,а подвохи мало чем(разве  что инструментарием) отличаются от рыболовов ( живем по одним Правилам ).

Это пока мы живем по одним правилам.
К несчастью браконьеры многих кормят, по этому большее зло "не замечают".

0

18

Палыч написал(а):

Будет достаточно если на бланке федерации просто распечатаем

Осталось узнать мнение руководства Федерации.

0

19

+ 100  Куда приехать и поставить подпись. :cool:

0

20

ИНЕ написал(а):

Зло-браконьеры,а подвохи мало чем(разве  что инструментарием) отличаются от рыболовов ( живем по одним Правилам ).

поддерживаю ИНЕ
зы
года три назад, пропаганда Фдуча на этом ресурсе, меня удержала от покупки снаряги для ПО, так, что Анатолич можешь себе там где нить + поставить )) но любовь к дайвигнгу не убила ))

Отредактировано Sneg (2013-04-24 10:57:01)

0

21

+1

0

22

Sneg написал(а):

поддерживаю ИНЕ
зы
года три назад, пропаганда Фдуча на этом ресурсе, меня удержала от покупки снаряги для ПО, так, что Анатолич можешь себе там где нить + поставить )) но любовь к дайвигнгу не убила ))

Причем здесь дайвинг? Общее у них маска и ласты, равносильно если сравнивать поплавочника с лодки и сетевика, общее у них лодка.

0

23

Можно попробовать создать отдельный сайт федерации,где гражданин Украины, считающий себя цивилизованным рыболовом будет оставлять свой отзыв - ЗА . По принципу проведения референдума. Собралось миллион голосов, закон обязаны подписать

0

24

Фдуч написал(а):

Неужели это мне не снится?  

          - на нашу думку підводне полювання завдає непоправної шкоди внутрішнім водоймам, а саме: риба перебуває з мисливцем в нерівних умовах, оскільки в той час коли вода стає прозорою (відмирають водорості), що є для мисливців ідеальним часом, риба скачується на зимувальні ями, а ранньою весною, поки ще рослинність у водоймах на з'явилася, вагітна риба збирається в великі стада готуючись до нересту.                         О.В. Чистяков


В каких не равных условиях? О чем вы? А дичь,а кабаны?-они тоже з мисливцем в нерівних умовах ? Так запретить нахрен ,любую добычу продуктов питания!!! ,а ввести закон о том,что рыба и мясо только в супермаркете. Запрет в нерест-ДА! Запрет на зимовальных ямах-ДА! В остальном,у спинингиста и фидериста больше шансов привезти домой трофей,подвох смотрит в глаза добычи,а мы из-за угла кидаем рыбе всякие крючёчки,железки, силикончики ,пытаемся её обмануть и считаем что мы провильные рыбаки.

0

25

Фдуч написал(а):

так само через малі обсяги в наших внутрішніх водоймах у риби обмежені шляхи до втечі від підводних мисливців;

Вы это как себе представляете? :crazyfun:

Отредактировано Cebik (2013-04-24 13:54:37)

0

26

Garry написал(а):

Это пока мы живем по одним правилам.
К несчастью браконьеры многих кормят, по этому большее зло "не замечают".

Так нужно бороться с браконьерами,не зависимо от того,какие способы добычи они применяют.

0

27

ИНЕ
я чего-то не пойму? Ты за меня или за медведя? :D

0

28

Stass

Я за т.н. "здравый смысл". :D

0

29

Cebik написал(а):

В каких не равных условиях? О чем вы? А дичь,а кабаны?-они тоже з мисливцем в нерівних умовах ? Так запретить нахрен ,любую добычу продуктов питания!!! ,а ввести закон о том,что рыба и мясо только в супермаркете. Запрет в нерест-ДА! Запрет на зимовальных ямах-ДА! В остальном,у спинингиста и фидериста больше шансов привезти домой трофей,подвох смотрит в глаза добычи,а мы из-за угла кидаем рыбе всякие крючёчки,железки, силикончики ,пытаемся её обмануть и считаем что мы провильные рыбаки.


извините, но вы приводите примеры рыбозаготовки.

После поимки рыбы фидеристом и спиннингистом, у рыбы есть ещё шанс выжить. Т.к. сознательный человек всё чаще начинает тревожится мыслями о завтрашнем дне и отпускает (пускай даже не всю) рыбку восвояси. Чего нельзя сказать про охотника, после поимки им рыбки, она в 100% случаях превращается в добычу, которой уже жить и плодиться не представится возможным, даже, если этому охотнику  в гастрономических целях эта рыба не представляла никакой заинтересованности.

0

30

ИНЕ написал(а):

Думаю,что было бы гораздо эффективнее,если бы хотя бы 1% рыболовов начал придерживаться "Правил любительского и спортивного рыболовства"

100% прав, и нарушители этих правил ничуть не лучше подвохов

0


Вы здесь » Donfish.org: Рыбалка в Донбассе » Борьба с браконьерством » Подводная охота в пресных водах. Уроды или падонки? (Продолжение №4)