Donfish.org: Рыбалка в Донбассе

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Donfish.org: Рыбалка в Донбассе » Беседка » Закон о запрете подвохов


Закон о запрете подвохов

Сообщений 1 страница 30 из 31

1

Предлагаю написать письмо в В.Р о принятии закона "о запрете подводной охоты в пресных водах". Кто за?С правильным составлением я думаю нам поможет ИНЕ,он как мне кажется в таких вопросах знаток.

+1

2

плюс от меня

0

3

Подписи под подобной петицией уже собирались год или больше назад. В масштабах Украины.
Фдуч об этом знает и помнит больше.

0

4

Кстати, магазинчик был на Шахтерской, подводный, прикрылся.

0

5

Голові Державного агентство рибного господарства України
Дронику В.С.

Україна, м. Київ, вул.. Артема, буд. 45-А тел. 486-62-43, dkrg@darg.gov.ua
 
  Що до заборони підводного полювання
у внутрішніх водоймах (річках, ставках,
лиманах, водосховищах та  Азовському морі)

           Шановний  Вікторе Сергійовичу!

Рибалки Донбасу, Донецька обласна Федерація риболовного спорту звертаються до Вас, у зв’язку зі зростанням серед риболовів-любителів стурбованості, спричиненої поширенням в Україні підводного полювання, яке набуває загрозливих масштабів.

За минуло десятиріччя невпинно погіршується ситуація зі станом рибних ресурсів в України, насамперед у прісноводних водоймах. Внаслідок погіршення екологічного стану водойм, спричиненого техногенним впливом та браконьєрством, стрімко скорочуються рибні запаси наших водойм. До цього процесу долучається і підводне полювання, яке  в Україні вважається одним з дозволених видів любительського та спортивного рибальства.

В той же час, у країнах Європейського Співтовариства підводне полювання у внутрішніх прісноводних водоймах заборонено з огляду на жорстокість такого способу добування риби, його потенційну небезпечність для інших людей, які перебувають на водоймі. А в деяких странах передбачене кримінальне покарання за підводне полювання во внутрушніх водоймах. Зокрема в Німечині за нього передбаченно покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Жодна з європейських країн не може дозволити собі таку розкіш, як це криваве хобі в результаті якого доведеться, щоб встановити після нього чисельність рибіх зграй у річках і озерах вкласти шалені кошти зіставні з бюджетами держав. Однією з головних причин заборони даного способу добування риби є обмеженість природних ресурсів в умовах густонаселених територій та нерівність умов, в яких перебувають підводний мисливець і риба,  в тому числі пов’язаних з циклами життєвої активності риби. 

Першими жертвами підводного мисливця, як правило, стають найбільш крупні особини – маточне поголів’я, що має найбільшу репродуктивну цінність. Одним з улюблених об’єктів підводного полювання в річках став сом. Це вже негативно позначилось на чисельності популяції цієї великої річкової риби, яка стає дедалі рідкіснішою. Така ж невтішна ситуація й з іншими видами прісноводних риб (щука, судак, сазан, лящ тощо). В той же час, на тлі катастрофічного зменшення рибних запасів, в першу чергу в прісноводних водоймах, популярність підводного полювання в Україні зростає,  пропагується і рекламується.

З метою мінімізації шкідливих наслідків для рибних ресурсів прісноводних водойм та Азовського моря, рибалки Донбасу вбачають за необхідне запровадити обмеження на здійснення підводного полювання. Відносини у сфері здійснення даного виду любительського та спортивного рибальства слід врегулювати з дотриманням умов цивілізованого та раціонального природокористування. Для цього доцільно запровадити правила здійснення підводного полювання на риб, визначити умови придбання зброї для підводного полювання, запровадити реєстрацію та облік осіб, які стали власниками такої зброї.

При цьому, погоджуючись із думкою науковців, рибалки Донбасу вважають, що підводне полювання в Україні може здійснюватись лише на озерах і ставках, наданих в оренду для риборозведення, та ділянках Чорного моря за межами населених пунктів, рекреаційних і культурно-оздоровчих зон.

Ці заходи сприятимуть збереженню та відновленню рибних ресурсів у прісноводних водоймах та Азовському морі. Запровадження обмежень на підводне полювання та врегулювання порядку його здійснення дозволить зняти соціальну напругу серед мільйонів риболовів-любителів в Україні, сприятиме цивілізованому і раціональному використанню природних ресурсів та вихованню в громадян бережливого ставлення до природи в цілому.

Водночас слід зазначити, що запровадження заборони підводного полювання на прісноводних водоймах та Азовському морі сприятиме розвитку господарств, що здійснюють риборозведення для організації любительського і спортивного рибальства, орієнтованого на задоволення потреб підводного полювання. Це в свою чергу збільшить податкові надходження до державного та місцевих бюджетів, сприятиме створенню нових робочих місць у рибопромисловій галузі економіки.
Якої шкоди завдає підводне полювання на внутрішніх водоймах країни:
          - на нашу думку підводне полювання завдає непоправної шкоди внутрішнім водоймам, а саме: риба перебуває з мисливцем в нерівних умовах, оскільки в той час коли вода стає прозорою (відмирають водорості), що є для мисливців ідеальним часом, риба скачується на зимувальні ями, а ранньою весною, поки ще рослинність у водоймах на з'явилася, вагітна риба збирається в великі стада готуючись до нересту. У цей період риба є легкою здобиччю, тому що майже не на що не звертає увагу, почуття небезпеки у неї в ці періоди притуплені, чи відсутні зовсім. У літні ж періоди, коли вода не прозора, цвете, обмежена видимість, здається сама природа захищає мутністю води риб'ячі зграї, але й риби в цей період «розбрелися», і ведуть або одиночний, або живуть невеликими зграйками, що не дає підводним мисливцям масово знищувати рибу;
          - так само через малі обсяги в наших внутрішніх водоймах у риби обмежені шляхи до втечі від підводних мисливців;
          - підводне полювання винищує маточне поголів'я, яке могло б дати навесні мільйонне потомство. Це дуже позначається на загальній популяції риб'ячих зграй внутрішніх водойм. Адже не поодинокі випадки, коли підводними мисливцями знищувалися повністю ставки, озера.
          - контролювати обсяги вилову підводних мисливців вельми проблематично, так як вони ніколи не виходять на берег з усім своїм уловом, залишаючи його на кукані у воді. До того ж у нас просто не існує ні підводної екологічної інспекції, ні підводної рибоохорони. В основному всі великі судаки, щуки і особливо соми в ресторанах - від підводних мисливців. Це бізнес, точно такий же як і браконьєрство за допомогою мереж, драчів, електровудки;
          - у літній період, коли вода через цвітіння не прозора і в ній обмежена видимість, то полюючи поруч з відпочиваючими і не розібравшись у промайнулій тіні, можливо поранити гарпуном людей (такі випадки неодноразові). Підводні пневматичні рушниці мають велику силу, пробиваючи 30мм дошку наскрізь. Тому необхідно, щоб даний вид кровожерливого «хоббі» ліцензувався. А придбання підводних рушниць відбувалося  так само, як і купівля вогнепальної мисливської зброї;
          - що важливо: прісноводна риба дуже схильна до коливань атмосферного тиску. Дуже часто в наших річках через перепади тиску риба просто «стоїть», у неї немає сил рухатися. У ці періоди (безліч підводних зйомок цього свідчать) «стоячу» рибу можна хоч «вилкою» колоти, хоч руками в садок збирати. У цей період полювання взагалі виглядає, як варварство і невиправдане вбивство
          - що особливо важливо, так це, те, що на сьогодні фактично неможливо здійснити ефективний контроль за підводними мисливцями. Немає жодної державної природоохоронної структури, яка могла б здійснити цей контроль.
Також норми викладені в абзаці 4 статті 10 проекту «Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства» говорять що: «Підводне полювання здійснюється за посвідченнями підводного мисливця, …», це формулювання   було внесено до Правил любительського і спортивного рибальства, згідно з п. 8 наказу Мінагрополітики України від 01.08.2001 № 229 «Про внесення змін і доповнень до Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства»(зареєстр. Мін'юстом України від 14.09.2001 № 819/6010).
За цей час не було затверджено зразок посвідчення підводного мисливця, порядок його видачі та не створено державну установу (організацію) як б мала займатися цим питанням. Підводне полювання повинно здійснюватися з дотриманням вимог Правил любительського та спортивного рибальства, Законом України не передбачено державну установу (організацію), яка готує підводних мисливців та видає їм єдині посвідчення, а єдиний зразок посвідчення підводного мисливця не встановлено. Цим визнано, що реалізація положення абзацу 4 п. 4.3 є неможливим, а підводне полювання без посвідчення забороненим.
На офіційному веб-сайті Головного управління охорони водних біоресурсів у м. Києві, у жовтня 2011 р. оприлюднена стаття «Підводне полювання: що необхідно знати мисливцю?» http://main.golovrubvod.kiev.ua/index.p … ;Itemid=84 в якій зазначено: «Відсутність посвідчення підводного мисливця, при здійсненні лову,  відповідно до ч.3 статті 85 Кодексу України про Адміністративні правопорушення згідно кваліфікується як порушення Правил рибальства, і тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян  від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Вказана стаття фактично є методичним посібником для працівників територіальних органів рибоохорони, виконувати вимоги якої вони зобов’язані.
Якщо рибний ресурс ДЕРЖАВНИЙ, то і підхід до його захисту повинен бути державний. Без побудови чіткого контролю не можна навіть гепатетіческі розглядати можливість виділення ділянок акваторії навіть на Чорному морі для підводного полювання. Інакше безконтрольність і безобліковість цього виду хобі може призвести до негативних, а деколи і необоротних наслідків для навколишнього середовища. А так само може стати потенційно небезпечною для громадян відпочиваючих на море.
Науковці стверджують, що при підводному полюванні відбувається селективне вилучення найбільших риб – маточного поголів’я, що формує репродуктивне ядро популяції. При цьому порушується вікова структура популяцій, яка у великих за розміром риб формується десятиліттями. Через винищення плідників і порушення нерестових стад щорічно тільки у відносно невеликій водоймі недораховуються сотен мільйонів мальків. Виходячи із цієї цифри, можна підрахувати той збиток, який наносять підводні мисливці природним ресурсам України. Більше того, добре відомо, що часто в результаті підводного полювання відбувається не просте порушення структури популяції, а її повне знищення.
          Наша мета - ЗАБОРОНИТИ підводне полювання у внутрішніх водоймах (річках, озерах, ставках, лиманах, Азовському морі). Дозволити цей вид «хобі» тільки на виділених для цієї мети ділянках акваторії Чорного моря далеко від населених пунктів і відпочинку людей. Так само дозволити підводне полювання на орендованих або приватних водоймах зі стовідсотковими вселенцями (тобто взяв озеро зарибив його, відстрелив, знову зарибив ...)
У Європі немає підводного полювання на внутрішніх водоймах. Якщо немає в деяких європейських країнах її прямої заборони, то тільки з тієї причини, що в голову європейцеві не може прийти взяти пневматичну рушницю і йти полювати на річку. У багатьох країнах за підводне полювання в внутрішніх водоймах дуже серйозні покарання. Не на всіх морях дозволена підводне полювання. На океанах для неї виділені ділянки акваторій. Але ніде по світу немає хаотичного, дикого підводного полювання. Якщо воно дозволено, то з обов'язковою умовою покупки Ліцензії, і щоб вас супроводжував місцевий єгер, який і несе основну відповідальність, за місце проведення полювання,
Щиро сподіваємося на те, що разом з Вами припинимо варварське знищення  риби підводними мисливцями. Не розуміємо, як люди, які знищують основу популяції рибіх зграй можуть говорити про любов до природи, виставляючи на показ поодинокі свої заходи з зариблення водойм та прибирання річки від побутового сміття. Двома руками підтримуємо всі заходи несуть добро водойм. Але навіщо після них розстрілювали річку?Якщо рибалки пропагують принцип "Спіймав! Відпусти!", То для підводного полювання ці цивілізовані норми не прийнятні, тому що не може існувати "Вбив! Відпусти!".
Ми за те, щоб підводники замість рушниць взяли в руки фотокамери. Ми гарантуємо, що відео та фото матеріали про захоплюючу вітчизняному підводному світі і його мешканців будемо розташовувати в риболовецьких журналах, а так само ініціювати їх розміщення на телебаченні.відстріл вирішуваних видів риби, та її кількість ...

Рибалки Донбасу висловлюють готовність надати необхідну допомогу та взяти участь у розробці проектів відповідних нормативно-правових актів, сприяти залученню риболовів-любителів до громадського обговорення цих проектів, участі в інших заходах, спрямованих на захист та відновлення рибних ресурсів.

0

6

Фдуч
Анатольевич я Ваше письмо отправил нескольким депутатам в соц сетях. может кто нибудь из них услышит нашу проблему.

0

7

ГРЕК77 написал(а):

письмо отправил нескольким депутатам. может кто нибудь из них услышит нашу проблему.

Дай-то Бог.

0

8

нелепая затея в нынешнее время ИМХО.
Сейчас нет дела до людей, а Вы про рыбу....  :tomato:

0

9

Burik написал(а):

Сейчас нет дела до людей,

а когда оно было???

+1

10

Петрович написал(а):

а когда оно было???

регулярно бывает, как выборы так и быает, в двухтыщных помню даже крышу на соседнем доме поменяли.

0

11

Burik
А как по мне стоит бороться .Может поменяют руководство ДАРГУ и новое руководство задумается над проблемой.Очень хочется верить.

0

12

ГРЕК77 написал(а):

Предлагаю написать письмо в В.Р о принятии закона "о запрете подводной охоты в пресных водах". Кто за?С правильным составлением я думаю нам поможет ИНЕ,он как мне кажется в таких вопросах знаток.

Действительно. Сейчас это самый актуальный вопрос.
Я это уже вижу. Рада прерывает деление портфелей и начинает обсуждать подвохов.

+3

13

format
+1000000

0

14

Рома  рассматриваются   законы  и  о  водоемах  тоже. И  о земле,  обо  всем.  Можно будет еще нам  год- два   бла  бла   бла...Куй железо пока  горячо. Никто не говрит что бах сразу..счас...А вот  будет выбрано правительство и потом профильному министру и скинуть все. А представь, если на многих  сайтах  поддержут еще и запад и юг и центр.Шанс есть  и большой.
Будем  дальше бла бла  бла...три года  уже.Тем более  этот закон рано или поздно будет, в европе то  он работает А мы  будем  подписывать закон  о ЕС..как  раз  и  по теме.Шансов  очень много надо просто мотивировать его и переделать.Под  Европу , и указать  конкретно все.. этим  и  давить.

Отредактировано NIA (2014-02-25 12:11:06)

0

15

под шумок могут все подряд принять. есть шанс

0

16

RA написал(а):

интересует не что-то новое, а РАБОЧЕЕ!!!!!
Повторю свое мнение - повысить роль рядовых рыболовов, на создание нового ведомства, расширение имеющегося нет финансов, чтобы и ПО и бракам было противодействие.

Самое рабочее, это статья в УК, хотя бы, до 5 лет. И не надо будет нагружать рыболовов. Они едут отдохнуть и рыбку половить, а не охотиться на браков. Главное чтобы было кому приехать, а мы то уж позвоним. Громко посадят, мы по инету пустим большой радостный шум, дойдут слухи до многих.

+4

17

Фдуч написал(а):

Самое рабочее, это статья в УК, хотя бы, до 5 лет. И не надо будет нагружать рыболовов. Они едут отдохнуть и рыбку половить, а не охотиться на браков. Главное чтобы было кому приехать, а мы то уж позвоним. Громко посадят, мы по инету пустим большой радостный шум, дойдут слухи до многих.

Чтобы быть последовательным, надо бы тогда сажать тех, кто нарушает нормы вылова, использует не законные снасти и так далее.
Почему только подвохи? Личное что-то?

0

18

format Первые подвохи и до остальных мы ещё доберёмся.

0

19

ГРЕК77 написал(а):

и до остальных мы ещё доберёмся.

это до кого вы там доберетесь???  :confused:

0

20

Петрович
шучу

0

21

ГРЕК77 написал(а):

Петрович
шучу

Страшно? Это потому, что подвохов мало, А Петровичей - каждый второй. :crazyfun:

0

22

formatНет не страшно, другое страшно.
Честно говоря Роман, я раньше не задумывался о этой проблеме  .Пока не стал свидетелям выловленной рыбы в местной реке.Это был сом колоссальных размеров(не помню его длину)но весил он 96кг.И карпы по  18кг,судак по 8кг.А это ведь всё маточное поголовье,сколько бы они икринок могли бы отложить.И сколько лет этому сому.Я даже представить не мог ,что такая рыба могла жить в наших реках.Таких размеров я не когда не видел даже у браконьеров.Поэтому считаю что с этим надо бороться !!!

Отредактировано ГРЕК77 (2014-02-25 15:04:34)

+1

23

ГРЕК77 написал(а):

Предлагаю написать письмо в В.Р о принятии закона "о запрете подводной охоты в пресных водах".

Подожди! Я еще не нырял ни разу  :D

0

24

Добрый Рост написал(а):

ГРЕК77 написал(а):

Предлагаю написать письмо в В.Р о принятии закона "о запрете подводной охоты в пресных водах".

Подожди! Я еще не нырял ни разу 
Подпись автора
Самая вкусная рыба та, которую ты поймал и приготовил собственными руками.

На речушке, да и назвать ее таковой сложно так водичка легко проточная.Была рыбка.Нет ни как в Днепре или Волге -но  была же рыбка.
С удочкой посидеть ,на бережке дремонуть.Так вот появился ОДИН нырок сезон понырял ,карп.амур
ПРОПАЛ ныряла тот больше не приезжает.А,что ему там делать ??? Он своих бонусов отобрал.
А "На речушке, да и назвать ее таковой сложно так,водичка легко проточная"-Дремонуть можно,с удочкой посидеть,да хоть ввесь день.

0

25

Добрый Рост написал(а):

Подожди! Я еще не нырял ни разу

Так нырять никто не запрещает . Я нырял уж сколько лет , даже у GARRI купил акваланг , для подводных исследований , а подводных ружей у меня сроду небыло . Там и так красиво без оружия .

+2

26

RA
Рома, насколько мне не изменяет память - задержать преступника имеет право ЛЮБОЙ гражданин, если это происходит на месте преступления или преступник пытается скрыться с места преступления. Причём всеми законными методами. Естественно для передачи его потом в соответствующие органы. Другой момент что толком нигде не прописано кого и за какие действия считать преступником ( подозреваемым) в данном случае. Например сумму ущерба вообще может установить только суд. Т.е сам факт преступления никак не квалифицируется - нет нормальной законодательной базы.

0

27

Письмо отправил ЮВТ,будем ждать  ответа.

0

28

Вряд ли от этого станет легче. ИМХО сам факт постановки сетей, применения электроудочки , подводного ружья в пресной воде ( кроме случаев оговоренных в законодательстве) = тюрьма. Плюс штраф за нанесённый ущерб.

0

29

Исходя из личного опыта встреч с электро удочниками , скажу так,бить им морду лица надо на месте преступления и уничтожать орудия лова там же - последствий для нас практически никаких . Только не наносить увечий . Последний сам побежал в милицию жаловаться на беспредел на нас , мол побуцкали его , лодку расстреляли из ружла и в бак машины сахара насыпали . А в милиции ему сказали , что это прийдется заводить два дела - уголовное на него и администратиное на нас по факту хулиганства , так он и заяву не дописал .А первый раз все сделали по закону , поймали  вызвали ментов ,сдали , расписались в протоколе - и все затихло , ни суда ни следствия

0

30

То есть, например изнасилование, не считается, пока не наступили последствия? Самого факта не достаточно?. Я сильно сомневаюсь что это изменит ситуацию Нужно предотвращать именно факт применения.

0


Вы здесь » Donfish.org: Рыбалка в Донбассе » Беседка » Закон о запрете подвохов